shadow
czwartek, 05 czerwiec 2014 10:28

Międzynarodowa Konferencja Pedagogiki Specjalnej z cyklu OSOBA, która odbyła się w dniach 14–15 maja 2014 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Napisał 

Międzynarodowa Konferencja Pedagogiki Specjalnej z cyklu OSOBA, która odbyła się w dniach 14–15 maja 2014 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie w kręgu zagadnieni „OSOBA – pozytywne implikacje w teorii, badaniach

Konferencja jest przywołaniem naukowych spotkań zainaugurowanych w 2003 roku, który Rada Unii Europejskiej ustanowiła Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych.

W Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej odbyła się wówczas konferencja Osobowość, Samorealizacja, Odpowiedzialność, Bezpieczeństwo, Autonomia – teoria, empiria i praktyka w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością umysłową od dzieciństwa do późnej dorosłości. Naukowe spo­tkania w kolejnych latach poświęcone były wielowątkowemu, interdyscyplinarnemu postrzeganiu niepełnosprawności.

Pragniemy wznowić i kontynuować tradycję rozważań w kręgu pedagogiki specjalnej. Dlatego też w 2014 roku uruchamiamy forum wymiany dobrych praktyk w obszarze teorii i empirii, które nawiązują do pozytywnego nurtu w postrzeganiu człowieka. Podążając za myślą Marii Grzegorzewskiej, twórczyni polskiej pedagogiki specjalnej, podczas Konferencji będziemy poszukiwać punktu archimedesowego fe­nomenu, przez który człowiek może realizować się jako OSOBA.

więcej na www.osoba.com.pl


Ostatnio zmieniany czwartek, 05 czerwiec 2014 10:40